2 Şubat 2011 Çarşamba

Nar Suyu İçinnn..


Bilim adamları nar suyunun karın çevresindeki yağları azaltmada etkili olduğunu belirlediler. Ayrıca bilim adamları nar suyu içenlerin kan basıncının düştüğünü ve buna bağlı olarakda kalp krizi, felç ve böbrek hastalığı risklerinin de azatlığını ifade ettiler.

Nar suyunun kandaki nefa olarak bilinen esterleşmemiş yağ asitleri gibi asitlerin miktarını azaltabildiğini söyleyen araştırmacılar yaptıkları deneyde bir grup kadın ve erkek katılımcıya 4 hafta süresince 500 mililitrelik şişelerde her gün nar suyu verdiler.

Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur. Kanserden ve cinsel sorunlardan korunur. Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten mehmet öz narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı. Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunur.

Antioksidan özelliği olan bu madde aynı zamanda kalp hastalıkları ile cinsel problemleri önler. Mehmet özün açıklamasına göre 6 hafta boyunca nar suyu içenlerin kalp krizi riski yüzde 17 ve kansere yakalanma riski yüzde 22 azalıyor. Ayrıca cinsel problem yaşama riski ise yüzde 16 oranında azalıyor. Narın olumlu etkisinin tüm meyvelerden çok daha kısa sürede ortaya çıktığını söyleyen ünlü bilim adamı nar aşırı tüketildiğinde bile herhangi bir olumsuz etki yapmaz diyorlar.

Önceki araştırmalarda narın şu faydaları ortaya çıkartılmıştı. Kolesterolü, şekeri dengeliyor, ishali kesiyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, başta prostat ile cilt kanserini, enfeksiyon ile alerjileri önlüyor ve yaraları iyileştiriyor.

Hiç yorum yok: